Lawety a auto lawety

Auto lawety z wielu powodów są znacznie dogodniejszym sprzętem niż ich starsze siostry, czyli lawety standardowe. Tego typu holownik oferuje znacznie uproszczoną obsługę i wzmożone bezpieczeństwo.

Zanim, jednak zaczniemy wyliczać zalety auto lawet, skupmy się na samym odróżnieniu ich wcześniejszej formy. Tradycyjne lawety nie różnią się od swoich następczyń pod względem przeznaczenia. Różnią się jednak sposobem mocowania. Przede wszystkim nie są integralną częścią pojazdu, a jedynie elementem, który możemy dołączyć.

sexual attraction

Daje nam to pewien rodzaj elastyczności – w jednej chwili możemy świadczyć usługi przewozowe, bądź pomocy drogowej, a w drugiej (po zdemontowaniu lawety), wybrać się z rodziną nad morze. Ma to jednak również swoje wady. Z racji, iż instalowana laweta nie jest integralną częścią pojazdu, manewrowanie nią odbywa się z pewnym rodzajem utrudnienia.

Każdy kierowca, który kiedykolwiek doświadczył prowadzenia samochodu z doinstalowaną przyczepką, zdaje sobie sprawę z poziomu trudności, na przykład cofania czy zawracania. Holownik, który nie posiada lawety doczepianej, a zintegrowaną z pozostałymi elementami samochodu, zwany jest auto lawetą.

Wspomniana cecha, jest w gruncie rzeczy zasadniczą, odróżniającą od typowej przyczepy. Stałe połączenie obu elementów umożliwia zwiększenie stabilności przewozu, ułatwia manewrowanie i zapewnia możliwie wysoki poziom bezpieczeństwa przewozu określonego ładunku – samochodu, czy innego rodzaju pojazdu. Z racji swoich predyspozycji, zalecana jest do przewozów dla profesjonalnych firm.

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code