Miasto Nowy Jork na fotografii

Przegląd kilku pięknych zdjęć z Nowego Jorku. Różne ujęcia miasta i jego atrakcje.

Miasto New York, powszechnie nazywane Nowym Jorkiem, jest najbardziej zaludnionym miastem w Stanach Zjednoczonych. Od 1790 roku metropolia nowojorska zalicza się do najbardziej zaludnionych obszarów miejskich na świecie.

 

sexual attraction

Jezioro w paru obok wieżowców

Wiodące globalne miasto położone w stanie Nowy Jork, wywiera potężny wpływ na światowy handel, finanse, kulturę, modę i rozrywkę. Jako siedziba głównej siedziby Organizacji Narodów Zjednoczonych Nowy Jork jest także ważnym ośrodkiem spraw międzynarodowych.

Miasto z dużym portem położone na wybrzeżu Atlantyku w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Składa się z pięciu dzielnic: Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens i Staten Island.

Szacowana populacja miasta przekracza 8,2 miliona ludzi, żyjących na obszarze niespełna 305 mil kwadratowych (790 km2), co czyni Nowy Jork najgęściej zaludnionym większym miastem w Stanach Zjednoczonych. Ludność metropolii nowojorskiej jest również największym narodem, szacowanym na 18,8 miliona ludzi na powierzchni ponad 6 720 mil kwadratowych.

Nowy Jork wyróżnia się wśród amerykańskich miast wysokim wykorzystaniem transportu publicznego, którego praca w większości trwa 24 godziny na dobę, a także ogólną gęstością i różnorodnością jego mieszkańców. W 2005 roku w mieście mówiło się prawie 170 językami, a 36% ludności urodziło się poza Stanami Zjednoczonymi. Miasto jest czasami określane jako „Miasto, które nigdy nie śpi”, a inne określenia to Gotham i Big Apple.

Statua Wolności w Nowym Jorku

Pomnik rogatego byka w Nowym Jorku

Przechodnie na ulicach Nowego Jorku

Statek płynący do portu w Nowym Jorku

Nowy Jork nocą

Oświetlona wieża nocą w Nowym Jorku

Dwie stare wieże w Nowym Jorku

Budynek Tiffany w Nowym Jorku

Jedna z ulic Nowego Jorku o zmierzchu

Biurowce w Nowym Jorku

Budynki radia w Nowym Jorku

Budynki nowego Jorku widziane z za wody.

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code