Tatry i Zakopane w samym sercu polskich Tatr

Sama nadana temu miasteczku przez turystów nazwa: Zimowa stolica Polski wiele mówi o tym miejscu. Zakopane leży w samym sercu polskich Tatr. Znajdziemy tu pokaźną ilość ośrodków wypoczynkowych, hoteli i apartamentów.

Warto tu zajrzeć o każdej porze roku, jest to doskonała baza wypadowa do górskich wycieczek. Największe oblężenie miasteczko przeżywa jednak w zimie, kiedy śnieg pokrywa górskie stoki. Tu znajdują się najlepsze i najbardziej znane Polskie szlaki narciarskie. Zakopane jest jednak w sezonie bardzo zatłoczone. Ci którzy bardziej cenią sobie jednak prywatność, ciszę i spokój mogą poszukać noclegu w pobliskich małych miejscowościach.

sexual attraction

Jeszcze w średniowieczu Tatry były odwiedzane przez poszukiwaczy skarbów i złota. Zaopatrzeni w gromnice (woskowe świece) i wodę święconą przeciwko złym duchom szukali oni skarbów w niedostępnych tatrzańskich dolinach. Ich ślady można znaleźć obecnie na przykład w Dolinie Śnieżnej (najbardziej niedostępna dolina Tatr leżąca już po Słowackiej stronie), czy przy Morskim Oku (zwanym dawniej Rybim Stawem)

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code