Tatry i Zakopane w samym sercu polskich Tatr

Sama nadana temu miasteczku przez turystów nazwa: Zimowa stolica Polski wiele mówi o tym miejscu. Zakopane leży w samym sercu polskich Tatr. Znajdziemy tu pokaźną ilość ośrodków wypoczynkowych, hoteli i apartamentów.

Warto tu zajrzeć o każdej porze roku, jest to doskonała baza wypadowa do górskich wycieczek. Największe oblężenie miasteczko przeżywa jednak w zimie, kiedy śnieg pokrywa górskie stoki. Tu znajdują się najlepsze i najbardziej znane Polskie szlaki narciarskie. Zakopane jest jednak w sezonie bardzo zatłoczone. Ci którzy bardziej cenią sobie jednak prywatność, ciszę i spokój mogą poszukać noclegu w pobliskich małych miejscowościach.

sexual attraction

Jeszcze w średniowieczu Tatry były odwiedzane przez poszukiwaczy skarbów i złota. Zaopatrzeni w gromnice (woskowe świece) i wodę święconą przeciwko złym duchom szukali oni skarbów w niedostępnych tatrzańskich dolinach. Ich ślady można znaleźć obecnie na przykład w Dolinie Śnieżnej (najbardziej niedostępna dolina Tatr leżąca już po Słowackiej stronie), czy przy Morskim Oku (zwanym dawniej Rybim Stawem)

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code