Zdjęcia Nowego Jorku

Nowy Jork został założony jako handlowy obóz przez Holendrów w 1624 roku. Osadę nazywano Nowym Amsterdamem do 1664 roku, kiedy to kolonia znalazła się pod brytyjską kontrolą. Nowy Jork służył jako stolica Stanów Zjednoczonych od 1785 do 1790 roku.

Wiele dzielnic i zabytków miasta zyskało sławę na całym świecie. Statua Wolności przywitała już miliony imigrantów przybyłych do Ameryki pod koniec XIX i na początku XX wieku. Wall Street na Dolnym Manhattanie jest dominującym globalnym centrum finansowym od czasów II wojny światowej i jest siedzibą giełdy nowojorskiej. Miasto było domem dla kilku najwyższych budynków na świecie, w tym Empire State Building i bliźniaczych wież byłego World Trade Center.

sexual attraction

Nowy Jork jest miejscem narodzin wielu kulturowych ruchów, w tym Renesansu Harlemów w literaturze i sztukach wizualnych, ekspresjonizmu abstrakcyjnego (zwanego także New York School) w malarstwie, a także hip hopu, punka, salsy, disco i Tin Pan Alley w muzyce. Jest tam siedzibą teatru na Broadwayu.

Grupa budynków w Nowym Jorku

Stalowy most w Nowym Jorku

Ozdobna uliczna terakota na chodniku

Ogromny park z jeziorem po środku miasta

Miejskie wieżowce w USA

Flaga Stanów Zjednoczonych na jednym z budynków

Żółte taksówki na ulicach Nowego Jorku

Łukowaty mostek w parku miejskim

Ludzie odpoczywający w parku na trawie

Owalne kształty budynku

Pomnik w Nowym Jorku

Widok centrum miasta z lotu ptaka

Oświetlone okna budynków miejskich wieczorem

 

 

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code