Podstawowe zasady holowania

Warto pamiętać o najważniejszych zasadach holowania po to, aby ułatwić sobie to zadanie. Przede wszystkim, należy pamiętać o tym, aby jechać powoli. To ułatwi nam zapanowanie nad pojazdem w nagłej, nieprzewidzianej, kryzysowej sytuacji.

Dopuszczalna prędkość samochodu holowanego w terenie zabudowanym to trzydzieści kilometrów na godzinę. Trzeba też zastanowić się, w miarę możliwości, nad wyborem mało uczęszczanej trasy tak, aby uniknąć korków i innych nieprzyjemnych sytuacji. Obaj kierowcy powinni wcześniej omówić sobie drogę tak, aby nie było nieporozumienia.

sexual attraction

Ponadto, oba pojazdy powinny być odpowiednio oznakowane. Pojazd holowany musi mieć trójkąt ostrzegawczy z tyłu, po lewej stronie, a linka holownicza powinna być odpowiednio oznaczona czerwonymi i białymi pasami, naprzemiennie. Ważne jest, aby podczas jazdy poruszać się płynnie, stałym tempem i unikać gwałtownych przyspieszeń oraz hamowania.

Trzeba też pamiętać o odpowiednim naciągu linki holowniczej oraz włączeniu świateł pozycyjnych przez kierowcę samochodu holowanego. Te środki ostrożności pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy. Jeśli coś nie wychodzi, można skorzystać z usług profesjonalistów.

loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code